Uluslararası Kültür Turizmi ve Medya Kurultayı Başladı

Uluslararası Kültür Turizmi ve Medya Kurultayı, uluslararası, ulusal ve yerel gazetelerden yaklaşık 220 medya mensubu ve akademisyenin katılımı ile Konya’da başladı. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, medyayla ilgili en temel konulardan birisinin medyanın tarafsızlığı meselesi olduğu belirterek, “Tarafsızlık olacaksa ilkelerden yana olmak durumundayız” dedi. Son dönemde Suriyeliler ile ilgili yaşanan gerginliğe de değinen Kurtulmuş, provokasyon yapmak isteyenlere asla müsaade edilmemesini istedi.

2016 İslam Dünyası Turizm Başkenti Konya, “Uluslararası Kültür Turizmi ve Medya Kurultayı”na ev sahipliği yapıyor.

Başbakanlık Tanıtma Fonu’nun desteği, Konya Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi’nin katkıları ile Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından Konya ve Karaman’da düzenlenen kurultaya çok sayıda akademisyen, yerli ve yabancı basın mensubu ile davetliler katıldı.

Kurultayın açış konuşmasını yapan Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan, uluslararası, ulusal ve yerel gazetelerden yaklaşık 220 medya mensubunun kurultaya katıldığını söyledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, kültür ve inanç nedeniyle yapılan ziyaretlerin, kurulan ilişkilerin aslında barışa, kardeşliğe ve dostluğa da hizmet ettiğini söyledi. Konya olarak kültür ve inanç turizmine özel önem verdiklerini kaydeden Başkan Akyürek, “21. yüzyılda karşılaştığımız problemlere çözüm üretmeye, şehirlerarası yarışta ülkemizi temsil etmeye ve Konya’nın 13. yüzyılda coğrafyamızdaki en önemli şehir konumunu 21. yüzyılda da yaşamaya, yaşatmaya gayret ediyoruz” dedi.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com