Konya, “Şehir ve Âlimleri Sempozyumu”na Ev Sahipliği Yapıyor

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi, Konya’dan ve Türkiye’den çeşitli şehirlerinden kıymetli ilim adamlarının katılımıyla 11 – 12 Kasım’da Şehir ve Âlimleri Sempozyumu düzenliyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi ile Konya Tanıtma ve Eğitim Vakfı (KOTEV) işbirliğiyle Şehir ve Âlimleri Sempozyumu düzenleniyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, İslam İşbirliği Teşkilatı’nın 2016 İslam Dünyası Turizm Başkenti ilan ettiği Konya’da çok sayıda programı hayata geçirdiklerini belirterek, 11 – 12 Kasım tarihleri arasında yapılacak Şehir ve Âlimleri Sempozyumu’nun önemine dikkat çekti.

Konya’nın Hazreti Mevlâna, Sadreddin Konevi, Şems-i Tebrizi, Hacıveyiszade, Tahir Büyükkörükçü gibi alimlerin ve maneviyat yıldızlarının şehri olduğunu belirten Başkan Akyürek, sempozyumda şehir ile alimler arasında güçlü bağların ele alınacağını ifade etti.

Bazen şehirlerin âlimlere, bazen de âlimlerin şehirlere isnat edildiğini kaydeden Başkan Akyürek, âlimlerin şehrin sosyal bütünlüğünün sağlanmasında önemli paya sahip olduklarını ve yeni nesil için rol model olduklarını vurguladı.

Konya’da 2 gün sürecek sempozyuma, 64. Hükümetin Başbakanı ve AK Parti Konya Milletvekili Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ile birlikte Konya’dan ve Türkiye’den çeşitli şehirlerinden kıymetli ilim adamlarının katılacağını belirten Başkan Akyürek, sempozyumda emeği geçen herkesi tebrik etti.

Şehir ve Âlimleri Sempozyumu’nun açılışı 11 Kasım Cuma günü saat 09.00’da Dedeman Otel’de yapılacak.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com